صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

خواننده:هوشنگ كامكار

«هوشنگ كامكار» (استاد و آهنگساز شهیر) آهنگ بیكلام «فغانستانی دیگر» را برای اركستر سمفونیك و ساز عود خلق و به مردم ستمدیده و رنج‌كشیده‌ی افغانستان تقدیم كرده است.

استاد كامكار درباره‌ی این قطعه نوشته است: ««فغانستانی دیگر»‌ جدیدترین اثر من است كه به ستمدیدگان و رنج كشیدگان مظلوم افغان تقدیم شده است. این اثر به شدت تحت تاثیر اتفاقات ناگوار و تنها گذاشتن غیر انسانی و عجولانه مردم بی گناه افغانستان توسط كشورهای طرفدار حقوق بشر بوده كه در چند روز گذشته نوشتم. گویا، غمی كه در دل داشتم را فقط با موسیقی می توانستم بیان كنم. امیدوارم كه با تلاش جمعی و پایداری مردم صلح و آشتی ملی در آن دیار پر فغان هر چه زودتر برقرار گردد. «فغانستانی دیگر»قطعه ای است كه برای اركستر سمفونیك و ساز عود بر روی یكی از ملودی های مشهور و مردمی افغانستان «بیا بریم به مزار» نوشته ام. برای همان مزاری كه امروز دیگر نمی توان به آن رفت.»

این استاد برجسته‌ی موسیقی در ادامه گفته : «هر چقدر فكر كردم كه برای مخارج ضبط آن از چه كسی كمك بگیرم موفق نشدم. بالاخره اجرای گروه سازهای زهی و عود و نیز ضبط و مسترینگ آن توسط ارسلان برادرم صورت گرفت. ارسلان زحمات زیادی را برای این اثر متحمل شد كه از او بسیار سپاسگزارم.»

مرتبط با این