صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

خواننده:هوشنگ کامکار

«هوشنگ کامکار» (استاد و آهنگساز شهیر) آهنگ بیکلام «فغانستانی دیگر» را برای ارکستر سمفونیک و ساز عود خلق و به مردم ستمدیده و رنج‌کشیده‌ی افغانستان تقدیم کرده است.

استاد کامکار درباره‌ی این قطعه نوشته است: ««فغانستانی دیگر»‌ جدیدترین اثر من است که به ستمدیدگان و رنج کشیدگان مظلوم افغان تقدیم شده است. این اثر به شدت تحت تاثیر اتفاقات ناگوار و تنها گذاشتن غیر انسانی و عجولانه مردم بی گناه افغانستان توسط کشورهای طرفدار حقوق بشر بوده که در چند روز گذشته نوشتم. گویا، غمی که در دل داشتم را فقط با موسیقی می توانستم بیان کنم. امیدوارم که با تلاش جمعی و پایداری مردم صلح و آشتی ملی در آن دیار پر فغان هر چه زودتر برقرار گردد. «فغانستانی دیگر»قطعه ای است که برای ارکستر سمفونیک و ساز عود بر روی یکی از ملودی های مشهور و مردمی افغانستان «بیا بریم به مزار» نوشته ام. برای همان مزاری که امروز دیگر نمی توان به آن رفت.»

این استاد برجسته‌ی موسیقی در ادامه گفته : «هر چقدر فکر کردم که برای مخارج ضبط آن از چه کسی کمک بگیرم موفق نشدم. بالاخره اجرای گروه سازهای زهی و عود و نیز ضبط و مسترینگ آن توسط ارسلان برادرم صورت گرفت. ارسلان زحمات زیادی را برای این اثر متحمل شد که از او بسیار سپاسگزارم.»

مرتبط با این